ناگفته هایی درباره سنگ سیترین


آتنا نبيل زاده 23 مرداد 1401 15 دقیقه مطالعه
iOS 14

ناگفته هایی درباره سنگ سیترین

سیترین یک سنگ کوارتز زرد است که هزاران سال است که وجود دارد. این بخشی از خانواده کوارتز است که شامل کریستال هایی مانند کوارتز شفاف، کوارتز رز و کوارتز دودی است.

سیترین که زمانی در میان ستارگان کلاسیک هالیوود مانند گرتا گاربو و جوآن کرافورد مورد علاقه بود، مدت‌ها انتخاب محبوبی بوده است و هنوز هم تا به امروز مورد توجه است.

همه چیزهایی را که باید در مورد سیترین بدانید. پیدا کنید و ببینید که آیا می خواهید یکی از این جواهرات درخشان را به مجموعه جواهرات خود اضافه کنید یا خیر!.

در این پست خواهید دید

  • سیترین چیست؟
  • معنی کریستال سیترین چیست؟
  • سیترین برای چیست؟
  • خواص درمانی سیترین چیست؟
  • سیترین برای چه چاکرایی مفید است؟
  • سیترین چقدر ارزش دارد؟
  • چرا سیترین اینقدر گران است؟
  • سیترین چگونه تشکیل می شود؟
  • سیترین کجا یافت می شود؟

 

سیترین چیست؟

سنگ سیترین

سنگ سیترین عضوی از خانواده کوارتز کریستالی به رنگ زرد کم رنگ تا نارنجی مایل به قرمز است. کوارتز یک ماده معدنی سخت و کریستالی است که از اتم های اکسیژن و سیلیکون تشکیل شده است. این اتم ها همه با یک الگوی بسیار خاص به هم مرتبط هستند.

پس از فلدسپات، کوارتز دومین ماده معدنی فراوانی است که در پوسته قاره زمین وجود دارد. این در تعدادی طیف رنگی مختلف ظاهر می شود، اما آنهایی که مانند مرکبات رنگی هستند، در دسته “سیترین” قرار می گیرند.

در سال های اخیر، با محبوبیت بیشتر رنگ های خاکی در مد، سیترین نیز محبوبیت بیشتری پیدا کرد. کلمه “سیترین” در چندین زبان مختلف به معنای “لیمو” است و کاملاً با این جواهر مرکباتی مطابقت دارد.

معنی کریستال سیترین چیست؟

سیترین به دلیل رنگ های گرم خود تصاویری از گرما، خورشید و روشنایی را تداعی می کند. در نتیجه، سنگ ها برای صدها سال نمادی از عاشقانه، مثبت بودن و شادی بوده اند.

اخیرا، و شاید تا حد زیادی به دلیل ریشه نامش، سنگ قیمتی مرکباتی به نمادی از سرزندگی، طراوت، آغازهای جدید، وضوح ذهنی و رفاه عاطفی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:همه چیز درباره سنگ گارنت

سیترین برای چیست؟

سیترین

سیترین یک افزودنی عالی به جواهرات است، زیرا رنگ زیبایی به آن اضافه می کند و رنگ های خاکی غنی آن مکمل اکثر لباس ها است.

به غیر از اهداف زیبایی شناختی، اعتقاد بر این است که سیترین دارای کیفیت انرژی خورشیدی است، زیرا رنگ آن شبیه به رنگ خورشید است. این باعث می شود که کریستالی خوب با خواص درمانی فراوان برای بیماری های روحی و جسمی باشد.

در طول تاریخ، سیترین به عنوان “سنگ تاجر” شناخته شده است زیرا بسیاری معتقدند که می توانند پول را جذب کنند. در فنگ شویی، سیترین سنگی است که ثروت خوبی به ارمغان می آورد.

خواص درمانی سنگ سیترین چیست؟

از نظر احساسی، گفته می شود که این سنگ به حامل آن کمک می کند تا عزت نفس خود را تقویت کند. همچنین تصور می شود که سیترین می تواند جریان مثبت و پر جنب و جوش انرژی را در داخل و اطراف بدن ایجاد کند.

از نظر فیزیکی، خواص درمانی سیترین شامل بهبود هضم و تقویت استقامت است. در زمان های قدیم، درمانگران از این سنگ ها برای تصفیه بدن از سموم، بهبود گردش خون و تقویت سیستم ایمنی استفاده می کردند. در اصل، می توانید سیترین را به عنوان یک چشمه آب گرم طبیعی به شکل جواهر در نظر بگیرید! این سنگ همچنین به عنوان وسیله ای برای دفع بیماری و محافظت در برابر مارهای سمی مورد استفاده قرار می گرفت.

سیترین برای چه چاکرایی مفید است؟

به طور کلی، اعتقاد بر این است که سیترین به پاکسازی چاکراها و باز کردن پنجره‌های شهود کمک می‌کند و حس هوشیاری بیشتری ایجاد می‌کند و ارتباط معنوی با خود ایجاد می‌کند. تصور می‌شود که این شما را عاقل‌تر و آگاه‌تر می‌کند.

به طور خاص، سیترین با چاکرای خاجی و همچنین چاکرای شبکه خورشیدی مرتبط است. اولی برای خلاقیت و تجلی حیاتی است. چاکرای خاجی هوشیار برای بیدار کردن توانایی ها و تخیل خلاق مهم است. بسیاری بر این باورند که انرژی سنگ مستقیماً از چاکرای خاجی به بدن حامل جریان می یابد و سپس به شبکه خورشیدی گسترش می یابد و قدرت اراده فرد را تقویت می کند.

سنگ سیترین

سیترین ما را وادار می کند که به آینده نگاه کنیم و هر آنچه را که می تواند باشد تصور کنیم، به جای اینکه در گذشته گیر کنیم و به تمام آنچه بوده است نگاه کنیم.

سنگ سیترین چقدر ارزش دارد؟

قیمت سیترین در هر قیراط متفاوت است، درست مانند هر سنگ قیمتی دیگری. ارزش سیترین نیز توسط عوامل متعددی تعیین می‌شود، از جمله طبیعی بودن یا نبودن آن یا عملیات حرارتی.

سنگ‌های قیمتی سیترین برای به حداکثر رساندن درخشندگی و رنگ خود برش داده می‌شوند، همانطور که سنگ‌های عاری از هرگونه ایراد یا ضایعات قیمت بالاتری دارند. سیترین برزیلی ارزش بالاتری دارد زیرا این سنگ‌ها دارای رنگ‌های قرمز-نارنجی عمیق هستند که بسیار مورد توجه هستند.

چرا سیترین اینقدر گران است؟

سیترین تجاری نسبتاً مقرون به صرفه است، زیرا سنگ قیمتی احتمالاً آمتیست یا کوارتز عملیات حرارتی شده است. با این حال، ارزش سیترین می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد اگر سیترین طبیعی باشد. این به این دلیل است که یافتن سیترین طبیعی بسیار نادر است، چه رسد به آنهایی که به اندازه کافی بزرگ هستند که بتوان برش و وزن کرد.

 

سیترین

سیترین چگونه تشکیل می شود؟

یافتن سنگ سیترین طبیعی بسیار سخت است. آنها بسیار نادر هستند، اما با توجه به اینکه آنها عضوی از خانواده کوارتز هستند، مانند سنگ های کوارتز شکل می گیرند. کریستال های کوارتز زمانی که اتم های سیلیکون و اکسیژن به یکدیگر متصل می شوند سخت می شوند.

بیشتر سیترین طبیعی به رنگ زرد روشن است، اما با تغییر دمای نسبتاً کم، سنگ های درمان شده می توانند زرد طلایی ایجاد کنند. با این حال، بیشتر سیترین موجود در بازار سنگ‌های قیمتی با استفاده از سنگ‌هایی مانند آمتیست و کوارتز دودی با حرارت تولید می‌شود. بنابراین، مراقب سیترینی که در بازار پیدا می کنید باشید، ممکن است در واقع کوارتزهای دیگری مانند کوارتز دودی باشند.

هر چه دما بالاتر باشد، رنگ سیترین تندتر خواهد بود و برخی از آنها به زرد تیره تر با رنگ های قهوه ای مایل به قرمز تبدیل می شوند.

سنگ سیترین کجا یافت می شود؟

سنگ سیترین طبیعی قبلاً در سراسر جهان یافت شده است، اگرچه در عصر حاضر بسیار نادر است. سیترین در مقاصدی مانند کوه‌های اورال روسیه، قزاقستان و ماداگاسکار کشف شده است.

در حالی که بیشتر سیترین تجاری که امروزه می بینیم نتیجه کوارتز و آمتیست تصفیه شده آزمایشگاهی است، این سنگ ها در برزیل و اروگوئه استخراج می شوند. ژئودهای کشف‌شده در آنجا امکان استخراج قطعات بزرگ کریستال را فراهم می‌کنند که منجر به بازده قابل‌توجهی سیترین تیمار شده در آزمایشگاه برای تولید می‌شود.

منبع:trulyexperiences

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه