راهنمای جواهرات دوره زیبایی اواخر ویکتوریا


آتنا نبيل زاده 16 تیر 1400 دقیقه مطالعه
iOS 14

راهنمای جواهرات دوره زیبایی اواخر ویکتوریا

راهنمای جواهرات اواخر دوره ویکتوریا:ملکه ویکتوریای انگلیس از سال 1861 تا زمان مرگش در سال 1901 در سوگ مرگ شوهرش ، پرنس آلبرت ، سوگواری کرد. در سال 1885 ، آنها دامهای سنگین آن را شروع کردند و دوره ویکتوریای متاخر یا زیبایی را آغاز کردند (1901-1885). بیایید نگاهی به جواهرات این دوره بیندازیم.

بروشور قلب دوتایی با گره ای عاشقانه

این بروشور قلب دوتایی با گره ای عاشقانه در قسمت بالا مرواریدهای بذری پاوه را با طلای زرد 15k نشان می دهد. مرواریدهای بذر مطابقت ، درجه بندی و در شرایط خوبی دارند. این قطعه جواهرات دوره زیبایی شناسی به طرز ماهرانه ای ساخته شده است. عکس توسط کول بیبی.راهنمای جواهرات

راهنمای جواهرات دوره زیبایی شناسی چه بود؟

در این دوره زمانی ، برق به یکی از ویژگیهای ساختمانهای تازه احداث شده تبدیل شد. صنایع پر رونق ، طبقه متوسط ​​رو به رشد را ایجاد کردند و وقت آزاد را در دست داشتند. در نتیجه ، صنعت سرگرمی رونق گرفت. بازیگران و بازیگران زن تبدیل به ترندسازهای مد شدند. زنان بخشی جدایی ناپذیر از نیروی کار را تشکیل می دادند. آنها همچنین در فعالیتهای اوقات فراغت ، مانند تنیس و دوچرخه سواری ، از آزادی های جدیدی برخوردار شده اند.

دوره زیبایی شناسی و دوران ویکتوریا با مرگ ملکه ویکتوریا در سال 1901 بسته شد.

 

 

حلقه ، هوای باز جواهرات اواخر دوره ویکتوریا

این حلقه ، هوای باز جواهرات اواخر دوره ویکتوریا را نشان می دهد ، در مقایسه با زینت سنگین قطعات بزرگ دوره. در طرح navette یاقوت سرخ در هر نقطه و الماس های Old Mine cut در مرکز و لبه های هم مرز قرار گرفته اند. الماس زرد فانتزی وسط وزنی معادل 0.20 قیراط دارد. الماس های تاکیدی مجموعاً 0.45 قیراط است. انگشتر طلای رز 14k دارای گوش ماهی های پیچیده فلزی در هر طرف همراه با حکاکی است. این انگشتر ، در شرایط عالی ، مهارت بسیار خوبی را نشان می دهد.

راهنمای جواهرات

ویژگی های قابل توجه جواهرات دوره زیبایی شناسی

قطعات جواهرات در سبک های متنوع این دوره فروشگاه های عتیقه را در سراسر کشور پر می کند. چه غریب و چه تحمیلی ، این دوره طراحی جواهرات برای همه سبکی دارد.

بیشترین جواهرات دوره زیبایی شناسی به صورت ماشینی تولید می شد. تولیدکنندگان آثار خود را روی این قطعات مهر می زدند. با این حال ، بسیاری از جواهرفروشان از هجوم تولید انبوه کینه ورزیدند و به ساخت دست خود بازگشتند.

جواهرات سنگین دوره بزرگ به خوبی با سبک زندگی جدید فعال زنان مطابقت نداشت. بنابراین ، جواهرات زنانه سبک و کوچکتر شدند. انگشترها ، دستبندها و پین های ظریف جایگزین تجملات سنگین سالهای گذشته شدند.

بروشهای اواخر دوره ویکتوریا دارای بست های اهرمی دو شاخه یا لوله های لولایی بودند. بسیاری از آنها دارای پین های ایمنی متصل هستند.

 

 

بروشور ستاره ای

این بروشور ستاره ای دارای یک الماس زرد فانتزی 0.82 ct است. معدن قدیمی و الماس های برش خورده گل رز ، مجموعاً 1.40 قیراط ، در یک نصب طلای زرد 18k آن را احاطه کرده اند. وزن کل الماسها قیمت این نمونه خوب از نقوش ستاره ای را تعیین می کند ، که در دوره زیبایی شناختی بسیار محبوب است.راهنمای جواهرات

فلزکاری جواهرات

فلزات طلا و جواهر که معمولاً در این دوره استفاده می شوند شامل موارد زیر است:

  • طلا
  • طلای نورد
  • نقره اي
  • نقره اکسید شده
  • پلاتین

نقوش جواهرات

مضامین احیاگرانه اتروسک و مصر همچنان شیفته علاقه مندان به جواهرات بودند. قطعات زیبایی دوره نیز دارای مضامین شرقی و ورزشی بودند.

نقش و نگارهای محبوب شامل موارد زیر بود: سر حیوانات ، بشکه ، کمان ، شبدر ، هلال ، نعل اسب ، گره ، برگ بلوط ، جغد ، رباعی چهار تایی ، ستاره ، سه شاخه و استخوان آرزو. طراحان اغلب قلب های دوتایی را با تاج یا گره ترکیب می کنند.
جیب با نقش و نگار شرقی

جیب با نقش و نگار شرقی

این قفسه دارای تم های شرقی ورزشی محبوب در این دوره است. الگوی هندسی ، شطرنجی و پنکه با حکاکی های نی و پروانه طرح های ژاپنی را تداعی می کند. کمد ، در شرایط خوب ، نقره ای با روکش های طلای زرد و رز است. راهنمای جواهرا

سنگهای قیمتی محبوب و سبک های برش

در جواهرات این دوره غالباً از سنگهای قیمتی زیر استفاده شده است: آمتیست ، آکوامارین ، کریزوبریل ، کریسوپراز ، الماس ، زمرد ، شیشه سیاه ، شاخ ، سنگ ماه ، عقیق ، مروارید ، پریدوت ، کوارتز ، یاقوت ، یاقوت کبود و فیروزه.

سبک های قابل توجه برش گوهر شامل موارد زیر است:

  • برش رز: شکل گرد با قسمت بالا و پایین تخت گنبدی.
  • برش قدیمی: شکل مربع گرد با وجوه مختلف. کاملاً شبیه برش درخشان گرد و مدرن امروزی است.
  • برش قدیمی اروپا: شکل وجهی گرد. اگرچه پیش درآمد برش درخشان گرد و مدرن امروزی است ، اما بدتر است. این برش را که معمولاً در حلقه های مربوط به دهه 1900 استفاده می شود ، پیدا خواهید کرد.
  • کابوچون: بالا و گرد صاف گرد.

گوشواره هلال و ستاره

 

گوشواره هلال و ستاره

به طور معمول از جواهرات اواخر ویکتوریا ، این گوشواره های هلال طلای زرد 14k و ستاره ای دارای هشت الماس برش قدیمی، جمعاً 0.42 قیراط هستند. الماس ها که کاملاً مطابقت دارند و از نظر متناسب دارای درجه فارغ التحصیلی هستند ، به عنوان جاذبه اصلی گوشواره ها عمل می کنند.

جلوگیری از ترک خوردن کت چرمی

راهنمای جواهرات اواخر دوره ویکتوریا

کالاهای گرم در جواهرات دوره زیبایی چه بود؟

تیفانی و شرکت در این دوره زمانی روند حلقه نامزدی یک نفره الماس را شروع کردند.

قطعات محبوب شامل گوشواره های گل میخی کوچک ، سنجاق های چوبی و حلقه های کلاس بود. مردم غالباً از دستبندها کمد قلبی شکل استفاده می کردند.

سنجاق های کوچک اغلب به صورت دسته جمعی پوشیده می شدند و از روی خط گردن پخش می شدند.

ظروف کوچک فلزی برای اسفنج معطر یا ادویه جات ، از کاربرد گسترده ای برخوردار بودند.
جواهرات میزپا

این قطعات با کلمه به زبان عبری mizpah تزئین شده بودند. این بدان معناست که “خداوند در حالی که ما از یکدیگر غایب هستیم ، بین من و تو مراقب است.” آنها در دوره زیبایی شناختی بسیار محبوب شدند.

این انگشتر ، در شرایط عالی ، کلمه mizpah را به رنگ زرد 18 و طلای رز نشان می دهد. حروف برجسته با رنگهای متناوب طلایی غیر معمول است.

جواهرات دوره ویکتوریا با کلمه به زبان عبری

گردنبندهای چوکر یا یقه سگ جواهرات دوره ویکتوریا

گردنبندهایی به سبک یقه مانند این در دوره زیبایی شناختی محبوب بودند. هفده اینچ نقره آن کاملاً در اطراف گلو قرار می گیرد. پیوندهای موجود در این یافته عالی به جای اینکه بر روی ماشین مهر شده باشد ، با دست حک شده اند.

گردنبند یقه نقره ای.

گردنبند یقه نقره ای. عکس توسط کول بیبی.

 

صداتو هدیه بده

منبع:IGS

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه