راهنمای خرید سنگ عقیق


آتنا نبيل زاده 9 تیر 1400 7 دقیقه مطالعه
iOS 14

سنگ عقیق

سنگ عقیق قلعه

سنگ عقیق انواع کالسدونی است که شکلی رمزنگاری از کوارتز است. شفافیت ، الگوهای رنگی یا اجزا خزه مانند ممکن است این سنگ را از سایر اشکال کلسدونی متمایز کند. عقیق ها می توانند طیف گسترده ای از رنگ های زنده و چندگانه را نشان دهند. این مواد در اصل حاصل ردپای اکسیدهای آهن ، منگنز ، تیتانیوم ، کروم ، نیکل و سایر عناصر است. همه عقیق ها لاک زیبایی دارند و برای بیشتر مصارف جواهرات به اندازه کافی سخت هستند. طراحان اغلب از الگوهای جذاب این سنگ ها برای ایجاد قطعات منحصر به فرد و جذاب استفاده می کنند.

به طور کلی ، مقادیر عقیق کاملاً متوسط است. قیمت آنها بیشتر نشان دهنده نیروی کار و هنرمند است تا ارزش مواد. عقیق هایی با ابعاد بزرگ یا دارای الگوی رنگی خاص متمایز ، ظریف یا منظره مانند ، از قیمت بالایی برخوردار هستند. قطعه یا سنگ برش سفارشی از مکان های قابل جمع آوری بسیار گران تر است.

اطلاعات سنگ عقیق

نام

عقیق
نوع

 

کالسدونی
نوع عقیق

 

عقیق آتشین ، عقیق زنبق
 کریستالوگرافی

 

شش ضلعی (مثلثی) ، کریستوکریستالی
ضریب شکست

 

1.530-1.543
رنگ

 

متنوع

 

 

جلا

 

چرب ، مومی

 

سختی

 

6.5-7
شفافیت معمولاً شفاف است. گاها شفاف یا مات.
 

فرمول

 

 

SiO2

انواع سنگ عقیق

الگوهای رنگی در عقیق ها معمولاً به صورت لایه ها یا نوارهای مسطح یا متحدالمرکز در می آیند. خزه و یا اجزاء دندریتیک گاهی اوقات می تواند این تصور از پوشش گیاهی و مناظر ایجاد کنید. انواع این سنگ جواهر با الگوهای رنگی ، اجزا یا منبع آنها توصیف می شود

 

باند شده

با داشتن لایه های رنگی منظم و رنگ های روشن ، این تنوع یکی از محبوب ترین هاست. این سنگها در سراسر جهان یافت می شوند ، اما برزیل یکی از تولید کننده ترین منابع است. بسیاری از عقیق های نواری که دارای رنگ و غنی هستند و برای فروش می بینید ، رنگ شده اند

 

سنگ عقیق لایه ای

تصویر یا منظره

برخی از اجزا می توانند ظاهر مناظر كامل ، مملو از دریاچه ها ، خط ساحلی ، درختان و بوته ها را در داخل عقیق ایجاد كنند. سنگهایی که این “تصاویر طبیعی” را نشان می دهند بسیار ارزشمند هستند.

آتش

گنجاندن کریستال های صفحه مانند لیمونیت ، عقیق های آتش را به رنگ منجیم می کند. برش و پرداخت می تواند این اثر را افزایش دهد.

سنگ عقیق آتش

توری

این سنگ ها که به دلیل ظرافت های برجسته آنها مورد توجه قرار گرفته اند ، با پیچ و مهره های پیچیده ای باند شده اند. مکزیک یکی از منابع اصلی این مواد است.

عقیق های توری با نوارهای قرمز نادر تلقی می شوند. “دو توری میسوری” کارا ویلیامز ، آزمایشگاه های گروه سنگ

سنگ عقیق توری

عنبیه

این سنگها رنگهای کم نور را نشان می دهند که از بین لایه های رنگ منعکس می شوند

دانستنی های سنگ فیروزه

پوسته

پوسته های سیلیسی شده جاسازی شده ، الگوهایی را در این عقیق ها ایجاد می کنند. عقیق تورریتلا بیشتر از پوسته و قطعات پوسته توریتلا گاستروپود و گونه های خاص دیگر تشکیل شده است

سنگ عقیق پوسته

چوب سنگ شده

تنه و اندام درختان باستان متحجر ممکن است اجزای آلی آنها در طی میلیون ها سال با سنگ عقیق جایگزین شود. در برخی موارد ، ساختار چوبی آنها نیز ممکن است با میکروسکوپ حفظ شده و قابل مشاهده باشد. رنگ عقیق ممکن است بسیار روشن و قوی باشد.

سنگ عقیق مصنوعی

برای کسب اطلاعات در مورد کوارتز مصنوعی به طور کلی ، با لیست سنگهای کوارتز مشورت کنید

پیشرفت ها

رنگرزی یک روش قدیمی و رایج برای تقویت عقیق است. (سنگهای کلسدونی نسبتاً متخلخل هستند). این معمولاً یک روند پایدار است.

یک فرآیند مخفی رنگ آمیزی برای رنگ آمیزی عقیق ها در قرن نوزدهم در ایدار-اوبرشتاین ، آلمان توسعه داده شد. وقتی سپرده های عقیق در این شهر تخلیه شد ، مهاجران به آمریکای جنوبی عقیق های خاکستری را به آنجا حمل کردند. این قطعات رنگ شده و نتایج خارق العاده ای بودند

سنگ عقیق

منابع

 

عقیق های ماس: هند؛ اسکاتلند ایالات متحده شمال غربی

عقیق های منظره: پارک ملی یلوستون ؛ وایومینگ مونتانا

عقیق های بند دار: برزیل؛ اروگوئه ماداگاسکار مکزیک ایالات متحده.

عقیق توری: مکزیک؛ آریزونا؛ ناميبيا

عقیق های آتش نشانی: مکزیک.

چوب سنگ شده: آریزونا؛ نیومکزیکو؛ کالیفرنیا واشنگتن؛ اورگان ؛ کشورهای مختلف اروپا ؛ بسیاری از مکان های دیگر

اندازه های سنگ

عقیق ها معمولاً گره ای هستند ، اما قطر جرم ها می تواند چندین پوند و اینچ اینچ باشد

 

فروش سنگ عقیق

منبع خبر : IGS

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه