کدام رنگ ها خنثی هستند؟چگونه آنها را ست کنیم؟


آتنا نبيل زاده 14 شهریور 1402 9 دقیقه مطالعه
iOS 14

 

کدام رنگ ها خنثی هستند؟چگونه آنها را ست کنیم؟

احتمالاً بارها شنیده اید که هنگام رفتن به مصاحبه شغلی، جلسه مهمی در محل کار و موقعیت های مشابه باید از رنگ های خنثی استفاده کنید. این قطعاً درست است – رنگ‌های خنثی بهترین انتخاب برای موقعیت‌های گفته شده هستند، اما دقیقاً چه چیزی وجود دارد و چگونه آنها را بپوشیم؟ در این مقاله همه چیز را در مورد آن بیابید.

رنگ های خنثی چیست؟

رنگ های خنثی

رنگ های خنثی رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ نشان داده نمی شوند. رایج ترین رنگ های خنثی سفید و سیاه هستند و در حالی که ما آنها را رنگ می نامیم، از نظر فنی اینطور نیستند. سفید ترکیبی از تمام رنگ های رنگین کمان است و سیاه فقدان رنگ است. علاوه بر این، رنگ خاکستری وجود دارد – که بین سفید و مشکی است بنابراین سایه های زیادی دارد و وقتی صحبت از مد می شود، قهوه ای، بژ، سرمه ای، سبز زیتونی و خاکی همگی رنگ های خنثی در نظر گرفته می شوند، از جمله سایه های مختلف آنها.

کمد لباس کپسولی

یکی از بهترین کاربردهای رنگ های خنثی ساخت کمد لباس کپسولی با استفاده از آن ها است. اگر نمی‌دانید، کمد کپسولی تعدادی لباس است که در یک مکان کنار هم قرار گرفته‌اند که می‌توانید به راحتی آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید، بنابراین باید از همان سبک و رنگ‌هایی باشند که با هم سازگار باشند.

استایل رنگ خنثی

به همین دلیل است که لباس‌هایی که رنگ‌های خنثی دارند، انتخابی عالی برای کمد لباس کپسولی هستند . اکثر آن‌ها به خوبی با یکدیگر ست می‌شوند و معمولاً ساده و ساده هستند. تعداد اقلامی که در کمد لباس کپسولی قرار می دهید واقعاً به شما بستگی دارد – می تواند پنج تکه لباس باشد، یا اگر لباس و فضای کافی برای آنها دارید صد عدد باشد. نکته این است که وقتی مطمئن نیستید چه بپوشید یا زمان کافی برای چیدن یک لباس ندارید، به کمد لباس کپسولی خود بروید.

چگونه رنگ های خنثی بپوشیم؟

رنگ‌های خنثی برای موقعیت‌های رسمی خوب در نظر گرفته می‌شوند. زیرا بر خلاف برخی رنگ‌های روشن مانند نارنجی، زرد یا سبز، حالتی آرام و حرفه‌ای را از خود می‌دهند. البته، آنها نه تنها برای موقعیت های رسمی خوب هستند، بلکه رنگ های خنثی را می توان برای هر موقعیتی پوشید و ترکیب آنها بسیار آسان است. بیایید ببینیم چگونه آنها را به بهترین شکل بپوشیم.

چگونه رنگ سفید بپوشیم

سفید، تا همین اواخر، یک رنگ خسته کننده در مد محسوب می شد. ناگفته نماند که این گفته به دور از واقعیت است. کارهای شگفت انگیز زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از این رنگ با لباس خود انجام دهید و حتی اگر چند اکسسوری اضافه کنید، فقط این رنگ را انجام دهید. تنها نقطه ضعفی که می توانم به آن فکر کنم احتمال زیاد لکه شدن است – برای نشستن در پارک یا غذا خوردن مناسب نیست زیرا حتی کوچکترین لکه اگر روی لباس سفید باشد قابل مشاهده است.

لباس سفید یک لباس کلاسیک است که برای هوای گرم عالی است. می توانید آن را با کفش های کتانی، صندل، کفش پاشنه دار یا دمپایی بپوشید. این می تواند متعلق به یا کوتاه باشد و تقریباً برای هر موقعیتی بسته به سبک مناسب است – شام، مهمانی استخر، پیاده روی، قرار ملاقات و غیره.

چگونه رنگ های خنثی بپوشیم؟

بدون هیچ اکسسوری هم می‌توان آن را پوشید، اما اگر یک هدبند با رنگ روشن یا رژ لب قرمز بزنید، این لباس زیباتر می‌شود. اگر لباس ساده و گشاد است، یک کمربند متناسب با کفش خود اضافه کنید.همین امر در مورد لباس های کاملا سفید مانند شلوار سفید و پیراهن سفید نیز صدق می کند.لباس های سفید را می توان به معنای واقعی کلمه با هر رنگ دیگری ترکیب کرد. قرمز، زرد، آبی، بنفش و غیره – به همین دلیل است که داشتن چند تکه لباس سفید برای هر کمد لباس ضروری است.

تنها رنگ پیچیده برای ترکیب با سفید، سیاه است. آنها متضاد هستند، بنابراین ترکیب آنها یک انتخاب جسورانه است. یکی از ایده هایی که می توانید انتخاب کنید این است که یک لباس سفید یا کت و شلوار بپوشید. یک کمربند مشکی روی کمر خود قرار دهید و آن را با کفش های کتانی یا چکمه مشکی ترکیب کنید.

چگونه رنگ مشکی بپوشیم

مشکی بدون شک یکی از مهم ترین رنگ های مد است. یک لباس کاملا مشکی در هر کمد لباسی ضروری است . می تواند شما را حرفه ای جلوه دهد، می تواند مرموز باشد و برای یک شب بیرون رفتن شگفت انگیز است. لباس های مشکی به راحتی نگهداری می شوند و با رنگ های دیگر نیز به خوبی ست می شوند.

چگونه مشکی بپوشیم

روی آوردن به رنگ مشکی برای لباس‌های گران‌تر، مانند کت، کت و چکمه، یک شرط مطمئن است. در حالی که ترکیب لباس ها با رنگ های زنده مانند قرمز یا سبز دشوار است، اما مشکی تقریباً با هر چیزی ست می شود. داشتن چند جفت شلوار و پیراهن مشکی یا ژاکت های همرنگ به این معنی است که دیگر نگران این نخواهید بود که چه بپوشید.

اگر چیزی که برای پوشیدن آن برنامه ریزی کرده بودید از بین برود، اگر درست قبل از بیرون رفتن لباس هایتان لکه دار شد، یا اگر فراموش کردید لباسی را که می خواستید بپوشید بشویید، همیشه آن ترکیب مشکی را خواهید داشت که می تواند شما را عالی جلوه دهد. در تمام طول سال افزودن لوازم جانبی نیز بخش مهمی است .برخی از گوشواره‌های طلایی یا نقره‌ای، سایه چشم رنگی یا یک کیف رنگارنگ رنگ مشکی را به مشکی می‌دهد و شما بدون توجه به موقعیت مورد توجه قرار نخواهید گرفت.

چگونه رنگ خاکستری بپوشیم

ترکیب رنگ خاکستری کمی پیچیده تر از سیاه و سفید است. بر خلاف پوشیدن تنها یکی از این دو رنگ، پوشیدن تنها خاکستری ممکن است ساده به نظر برسد. با این حال، انجام آن غیرممکن نیست. خاکستری یک رنگ شگفت‌انگیز برای محیط کار است – هیچ چیز باکلاس‌تر از کت و شلوار خاکستری نیست، درست است؟

به نظر می رسد بسیار زیبا در کنار ایجاد یک فضای بسیار حرفه ای. اگر می‌خواهید آن را با رنگ دیگری در یک محیط رسمی ترکیب کنید، رنگ سفید بهترین انتخاب است – شلوار خاکستری یا دامن با پیراهن سفید بپوشید و مطمئناً شگفت‌انگیز به نظر خواهید رسید.

علاوه بر این، خاکستری با رنگ‌های خنثی دیگر مانند سبز زیتونی، بژ، صورتی و سرمه‌ای به خوبی هماهنگ می‌شود. تنها رنگ خنثی که من شخصاً با خاکستری ترکیب نمی‌کنم قهوه‌ای است، اما اگر احساس خلاقیت می‌کنید، چرا که نه؟ به غیر از رنگ های خنثی، خاکستری می تواند در ترکیب با بنفش، سبز، قرمز، زرد و آبی عالی به نظر برسد.

رنگ های خنثی

بیشتر بخوانید:رنگ کرم را باچی ست کنیم؟

چگونه رنگ بژ بپوشیم

بژ رنگی با کلاس، آرام و ملایم است. برای مناسبت‌های مختلف عالی است – می‌توانید آن را در محل کار، قرار ملاقات یا در یک شب بیرون بپوشید. شلوار جین، پیراهن سفید و ژاکت کش باف پشمی بژ با کفش و کیفی همرنگ اساساً یک ترکیب جهانی است و می تواند شما را به همه جا ببرد.

این رنگ با رنگ هایی مانند سفید، قهوه ای، سرمه ای و سبز زیتونی به خوبی هماهنگ می شود. وقتی صحبت از لوازم جانبی به میان می‌آید، نمی‌توانید با جواهرات طلا اشتباه کنید، چه گوشواره، ساعت یا گردنبند انتخاب کنید. کفش‌های پاشنه بلند بژ با لباس‌هایی با رنگ‌های خنثی دیگر مانند مشکی، قهوه‌ای یا سفید عالی می‌شوند. همین امر در مورد ژاکت یا ژاکتی با این رنگ ملایم و روشن نیز صدق می کند.

چگونه بژ بپوشیم

چگونه رنگ قهوه ای بپوشیم

رنگ قهوه ای روز به روز محبوب تر می شود و رنگی شگفت انگیز برای استفاده با رژ لب های برهنه و آرایش ملایم است. می توانید آن را با رنگ های سفید، بژ، سرمه ای، مشکی و نارنجی بپوشید. اگر احساس الهام بیشتری می کنید، حتی می توانید آن را با صورتی ترکیب کنید! این ترکیب معمولی نیست، اما مطمئناً باید در نظر گرفته شود. رنگ قهوه ای برای کت، ژاکت، ژاکت و چکمه نیز انتخاب خوبی است. مورد علاقه من ترکیب قهوه ای تیره با بژ است – ژاکت قهوه ای و چکمه با شلوار بژ و مقداری جواهرات طلا بهترین انتخاب برای موقعیت های مختلف است.

ایده استایل رنگ خنثی

موارد دیگری که به خوبی با رنگ های خنثی جفت می شوند

اگر به دنبال ارتقای کمد لباس خود با لباس هایی با رنگ خنثی هستید، برخی از اکسسوری ها و اقلام لباس را فراموش نکنید که ترکیب رنگ های خنثی را آسان تر می کند. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

کفش کتانی رنگ خنثی

اگر عاشق پوشیدن رنگ های خنثی هستید، داشتن کفش های کتانی سفید ضروری است. آنها به معنای واقعی کلمه با هر لباسی مانند لباس، دامن، شلوار، شلوار و غیره هماهنگ می شوند. می توانید آنها را با لباس های حرفه ای و هنگام رفتن به باشگاه بپوشید، بنابراین داشتن آنها بسیار مهم است. حتی یک لباس ساده، مانند شلوار جین، پیراهن سفید، و کفش ورزشی سفید، شگفت انگیز به نظر می رسد. حتی لازم نیست نگران لوازم جانبی یا آرایش کردن باشید.

رنگ خنثی

افکار نهایی

رنگ های خنثی سایه هایی هستند که در چرخه رنگ نشان داده نمی شوند. آنها برای تشکیل یک کمد لباس کپسولی شگفت انگیز هستند زیرا همه آنها به خوبی با یکدیگر هماهنگ می شوند. می توانید آنها را در محیط های رسمی و غیررسمی بپوشید و ترکیب آنها با رنگ های دیگر بسیار سرگرم کننده است. اگر تعداد زیادی لباس با رنگ خنثی ندارید، مطمئن شوید که کمد لباس خود را در اسرع وقت ارتقا دهید!

منبع:americantwoshot

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه